BBO – Biuro Badań i Obrony, Wydział 51 Armii U.S.A.
ORGANIZACJA

Celem tej ściśle tajnej organizacji rządowej (oficjalnie istnieje tylko 50 jawnych wydziałów) Jest Badanie zjawisk nadprzyrodzonych i mitów, poznawanie zasad ich oddziaływanie i wykorzystywanie zdobytej wiedzy do obrony Państwa.

Miejsce położenia bazy wypadowej organizacji jest tajne. Wejść do niej można po przez toaletę w małej kawiarni, stołówce „Babcia Barbera Nakarmi Kawalera” w Bostonie. Zakamuflowane windy prowadzą kilkanaście pięter w dół, do podziemnego schronu.

Sama organizacja założona została zaraz po wybuchu Wielkiej Wojny w 1914 roku, przez kooperację rządów U.S.A. oraz Wielkiej Brytanii. Wszystko zapoczątkował pomysł oficera lotnictwa Pana P oraz oficera piechoty Boba Fishera. Obaj panowie doświadczyli spotkań z istotami z mitów, które wpłynęły na ich patriotyczne postrzeganie porządku świata. P miał zajmować cię Stanami z siedzibą w Bostonie, a Bob Europą z siedzibą w Londynie. Po tajemniczym wypadku Fisher wraca jednak do U.S.A. kontrolując kult na wschodnim wybrzeżu, co doprowadza do przejęcie Europejskiego oddziału BBO przez Wielką Brytanie. Współpraca przebiega bardzo dobrze choć Londyński wydział działa pod zmienioną nazwą – Królewski Instytut Badań Paranormalnych i Obrony (KIBPO).

Organizacja BBO zrzesza wyjątkowe jednostki, szkoląc je aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa narodowego. Jest to elitarny wydział działający w pełnej tajemnicy nawet przed samym prezydentem. Tylko garstka wybranych generałów i kongresmenów wie o jego istnieniu.

Mimo słabego finansowania ze strony państwa BBO radzi sobie świetnie i oby tak pozostało.
Dzięki dzielnej postawie agentów BBO możemy żyć spokojnie nie martwiąc się o jutro.