Cecil Hunter „Horda”
Status: izolowany agent
Wiek: 27 lat

Cecil nazywany przez niektórych „Hordą”, a innych uszczypliwie „Mrowiskiem”. Zaraz po tym jak objawił swoje specyficzne zdolności, został odbity z zakładu psychiatrycznego w Arkham ok. roku 1921. Do stanu w jakim się znajduje prawdopodobnie doprowadziła silna próba hipnotyczna, oddziałująca na jego postrzeganie rzeczywistości i próbująca zamaskować doznane silne zaburzenia psychosomatyczne. (lekarze usilnie zaprzeczają jakimkolwiek próbą hipnozy). W skrócie „Ktoś włamała się mu do głowy i nasrał na samym środku, a ślad tego gówna rozniósł się po podświadomości Cecila jak kleks roznoszony na butach maratończyka” – doktor H. Steinsauber. Hunter posiada dość specyficzny dar wchodzenia w role innych ludzi. Raz jest lekarzem a innym razem starym zrzędliwym antykwariuszem, aby następnie zamienić się w rządnego krwi psychopatę pragnącego zjeść twoja wątrobę… po czym spokojnie wraca do swojego bełkotliwego pierwotnego Ja, szepcząc pod nosem „Mrowie nas, jest nas mrowie” lub coś w tym stylu. I w każdej z tych odgrywanych ról, za każdym razem jest ekspertem. Niestabilność tego stanu jest łagodzona terapią lecz ciągle nie przynosi wymaganych rezultatów. Obecnie trwa program leczenia „Bohater” podczas którego ustabilizowano osobowość pacjenta, ubierając go w mundur i wmawiając mu, że jest bohaterem wielkiej wojny (lecz nie przejawia żadnych jego zdolności). Przywróciło mu to pewność siebie, choć nie ustabilizowało zmian jakie w nim zaszły. „Obecnie nie stanowi większego zagrożenia dla innych” – doktor H. Steinsuber

+
Przykładowa mechanika:
Podczas sytuacji stresowej (walka / ważna akcja /pobudzenie/zdenerwowanie itp.) Należy wykonać rzut k100 na przejawianą osobowość Cecila. Zależnie od wybranego zawodu przypisane mu umiejętności posiadają wartość 80%.

0-20 To jest To! – Dowolny aktualnie potrzebny badaczom zawód (ich wybór).
21-30 Mistyk – Posiada doskonała wiedzę na temat mitów. (Mity Cthulhu – 80%)
31-40 Lekarz – Wysoka wiedza we wszystkich zagadnieniach medycznych (zawód lekarz)
41-50 Kowboj – Doskonały (choć narwany) rewolwerowiec, strzelec, kaskader… (zawód kowboj/żołnierz)
51-60 Mamuśka – Ciągle zrzędząca plotkara, potrafiąca zagadać każdego (wszystkie zdolności komunikacji międzyludzkiej – 80% wybiera MG)
61-70 Oprych – Doskonały bokser i zapaśnik o agresywnym nastawieniu (zawód bokser/gangster)
71-80 Dzieciak – Nieznośny bachor (mentalnie 12 latek), lecz zręczny złodziejaszek i fałszerz (zawód złodziej)
81-100 Atak psychozy – Do głosu dochodzi jego prawdziwe psychopatyczne Ja, oraz nasila objawy choroby (losowa fobia lub mania, czasowo do uspokojenia, po czym przybiera losową osobowość z listy zawodów).