Ernest i Hazel Coffman (ur. ?)

Ernest Coffman to spokojny mężczyzna zafascynowany starodrukami i rękopisami. Prowadzi bibliotekę, będącą ostoją bostońskiego, podmiejskiego społeczeństwa i miejscem spotkań ciekawych ludzi. Uwielbia to co robi. Kiedy dowiaduje się, że do roku jego biblioteka ma zostać zamknięta (władze Bostonu wyłożyć funduszy na tak małą placówkę) popada w apatię i stany depresyjne. Gdyby nie żona Hazel, prawdopodobnie by sobie z tym nie poradził. Ich miłość jest dość specyficzna. Ewidentnie w tym związku, to żona nosi spodnie.

Wracając samochodem z kolejnego banku, który odrzucił ich wniosek o pożyczkę, Ernest doprowadza do wypadu. Czarny kot wbiega mu pod koła. Coffman chcąc uniknąć przejechania zwierzaka, gwałtownie odbija i uderza w róg kamienicy. Hazel ginie na miejscu. Ernest jak i kot wychodzą z całego zdarzenia bez draśnięcia. Coffman przygarnia kota, gdyż mimo tragedii potrzebuje towarzysza by już kompletnie nie zwariować z żalu i przytłaczających go lawinowo problemów. Hazel jednak wraca jako zjawa (widoczna tylko dla niego) po tygodniu od wypadku. Nie wie, że Ernest spowodował jej przedwczesne zejście z tego świata. Powróciła, gdyż jak sama twierdzi (porozumiewają się mentalnie, choć Ernest ciągle z nią rozmawia jak za życia) „… musi mu pomagać bo sam to on sobie nie poradzi”.

Hazel jest poltergeistem. Potrafi miotać przedmiotami. Ernest myśli że to jego moc, ale ciągle obawiając się żony, prosi ją o pozwolenie użycia mocy.

Jako miłośnik starodruków i pradawnych grymuarów podczas swoich poszukiwań natrafił na traktaty wiedźm z Salem. Po rozszyfrowaniu odnajduje zaklęcie, które przetłumaczył i zrozumiał, lecz nigdy nie użył. Wie jedynie tyle, że chodzi o „sowę w dziupli” a zaklęcie jest ofensywne. Na wszelki wypadek, nosi zawsze przy sobie sowie pióro (wymaganą ingrediencję zaklęcia).
Gdy biblioteka miała zostać już zamknięta, na jej progu pojawia się agent BBO proponujący Ernestowi pieniądze w zamian za współpracę.

Ernest jest jednym z bohaterów sesji:
BBO 1935 – pierwsze zadanie w agencji