Gabriel Beck (ur. ?)

Gabriel to stary wyga, uzależniony od mocnych papierosów i nierozwiązanych spraw. Kiedyś był policjantem NYPD. Kochał tą robotę. Do czasu…

Był żonaty z Elen dokładnie 12 dni (od tego czasu cyfra 12 go prześladuje i jest dla niego pechowa). Podczas obławy na kult ukrywający się w nowojorskim metrze, ginie jego żona. Poświęcona na ołtarzu wykonanym z kosza na śmieci, zabita przez plugawego kultystę Douglasa Whitinga (dowiedział się tego badając miejsce zbrodni swoim dotykalskim talentem), któremu udaje się jako jedynemu zbiec z podziemi metra. Nieznany kult, zakładająca na głowy worki z wycięciami na oczy oraz z rozcinanymi dołami (wyglądały jak sflaczałe ośmiornice) zostaje wybity do nogi. Dotykanie nie wyjaśnia niczego więcej. Sprawa zostaje zamknięta.

Beck potrafi wyczuwać pozostałe w przedmiotach wspomnienia. Wiem dziwnie to brzmi, ale jest bardzo przydatne. Potrafi dokładnie określić ostatnią godzinę wspomnienia przedmiotu. Przedmioty nie posiadają osobowości czy inteligencji, więc czas zapamiętywania utrzymuje się tylko godzinę. Potrafi dokładnie zobaczyć całe „ostatnie wspomnienie”, scenę tego przedmiotu, jako trzecioosobowy obserwator, poprzez samo dotykanie przedmiotu (ma dostęp do całej przestrzeni sceny).

Gabriel poprzysiągł zemstę Whitingowi. Ucieka w alkoholizm. Podczas wypraw do nielegalnych klubów i barów NY, poznaje kontakty i nawiązuje znajomości w szemranym towarzystwie. Metody jakie przyjmuje, nie są do końca zgodne z literą prawa. Odchodzi z policji i zakłada własną działalności detektywistyczną. Usilne poszukiwanie prawdy sprawiają, że interes praktycznie stoi w miejscu.

Beck dowiaduje się, że podobną maskę znaleziono ostatnio w Nowym Orleanie. Za ostatnie pieniądze kupuje bilet i wychodząc z mieszkania wpada na agenta BBO, trzymającego w dłoni maskę-worek, którego tak poszukiwał. Agent w zamian za współpracę i jego talent obiecuje wyjaśnić mu o co w tym wszystkim chodzi. Gabriel zgadza się bez zbędnych pytań.

Gabriel jest jednym z bohaterów sesji:
BBO 1935 – pierwsze zadanie w agencji