Randal Winters (ur. 21.11.1886)

Pracował w Arkansas jako traper. Sztuki uczył się od swojego dziadka, po tym jak został zdradzony przez swoją żonę i przeprowadził się tam. Jego ojciec za młodu wyjechał do Bostonu, gdyż nie miał ochoty kontynuować rodzinnej tradycji w Little Rock. Tam poznał swoją żonę a zarazem matkę Randala. Ten ostatni wychował się w Bostaonie i tam uczęszczał do szkoły. W liceum poznał swoją żonę, z którą był razem przez 4 lata. Zawsze starał się jak mógł by jej dogodzić, jednak to zdawało się niemożliwe. Ciężko pracował jako ochroniarz/recepcjonista w jednym z lokalnych klubów. Często wracał późno do domu po koncertach lub innych eventach. Jednak pewnego razu w ostatniej chwili jedno z takich wydarzeń zostało odwołane, a Randal postanowił zrobić niespodziankę żonie. Jednak to ona zaskoczyła go bardziej. Wszedł do domu by zastać ją z innym mężczyzna w dość niedwuznacznej sytuacji. To go załamało, nie wiedział co zrobić. Wziął rozwód i postanowił wyjechać do rodziny w Arkansas, aby o wszystkim zapomnieć. Tam jego dziadek Ezzra pokazał mu piękno tamtejszej natury i to czym jego rodzina zajmowała się od lat. Dało to mu potrzebne wytchnienie i szczerze polubił przebywanie wśród natury i badanie jej dziwów.

Tam też natknął się na ślady nieznanej istoty i szukając odpowiedzi trafił na tygodnik „Dziwne, ale prawdziwe”. Po nieprzypadkowym spotkaniu z innymi entuzjastami tygodnika zostaje wciągnięty do tajnej organizacji SEN badającej nadzwyczajne zjawiska. Podczas ich pierwszej sprawy a zarazem testu na to czy się nadaje ma po raz pierwszy w życiu świadome spotkanie z niewytłumaczonym. Napotyka mężczyznę, który świadomie przekształca się w ghula. Ten widok sprawa, że Randal chwilowo wpada w panikę, w porę jednak się opanowuje i wracając ku jego zgrozie od razu napotyka drugiego przedstawiciela tego zjawiska. Z tym jednak musiał już walczyć i z pomocą swojego towarzysza udaje im się pokonać bestię. Ukrywają cała sprawę i wracają zdać raport. Zostaje przyjęty do organizacji SENu. Przenosi się z Arkansas do Arkham i zaczyna pseudo karierę na tamtejszym uniwersytecie.

Jego przykrywką jest bycie prof. zoologii. Jednak występowanie pod przykrywka na tyle go zachęca, że zmienia się tylko z tytułu w jego małą pasje dającą wytchnienie od niewyjaśnionego. Sielanka nie trwa jednak długo. Zostaje wciągnięty w sprawy tajnych organizacji. SEN okazuje się źródłem wycieku artefaktów i pośród jego szeregów jest oportunista wykorzystujący naiwność jej członków. Na jednej z misji mającej na celu odnalezienie zaginionego członka SNU poznaje Enocha. Cała sprawa komplikuje się, gdy okazuje się że nowo poznany towarzysz należy do innej organizacji i szuka tego samego człowieka z goła innych pobudek. Za sprawą paru zakrętów losu, organizacja SEN przestaje praktycznie istnieć, Randla traci swoją prawie narzeczoną (chciał się oświadczyć na święta, ale niestety nie zdążył). Na siłę zostaje wciągnięty do Czyścicieli (organizacji Enocha), gdzie przechodzi gruntowne szkolenie i zostaje wysłany na straceńczą misję. Jednak na przekór losowi Drużynie Alfa (oddziałowi Randala) udaje się przezwyciężyć to co postawiło przed nimi dowództwo Czyścicieli. Płacą za to jednak wysoką cenę. Załamanie nerwowe Enocha, śmierć Szepta.

Sam zostaje przemieniony przez nieznaną moc, która zostawia fizyczny ślad w postaci mutacji ręki. Zyskuje też dar przewodzenia małym zwierzętom (głównie szczurom). Pragnie uciec od Czyścicieli, jest to organizacja nie dbająca o straty w ludziach jak i swoich tak i postronnych byle by osiągnąć cel. Nie ma niestety czasu na obmyślenie planu odejścia, gdyż drużyna Alfa znów zostaje popchnięta do działania mimo swych problemów. Rodney, Frank, Enoch i on mają odnaleźć zaginione artefakty i połączyć wyniki swojego śledztwa w całość. Tym razem też udaje im się ta sztuczka, ale znów przychodzi im słono zapłacić za sukces. Rodney się poświęca by zdławić mroczną istotę, na ratunek idzie mu Enoch i niestety ponosi porażkę – wraca odmieniony i odchodzi w nieznane, Frank okazuje się wilkołakiem, a Randal wyjawia swój mroczny sekret kontroli nad zwierzętami. Po cudownym powrocie z przestrzeni miedzy wymiarowej na ich powrót czeka Pan P. Okazuje się, że jest z BBO i Frank już z nim współpracuje. To szansa dla Randala na ucieczkę z Czyścicieli. Zwłaszcza, że teraz będzie działał w granicach prawa. Długo się nie zastanawia i dołącza do BBO, gdzie poznaje całą plejadę indywiduów i swoją nową dziewczynę.