Biuro Badań i Obrony

BBO – Biuro Badań i Obrony, Wydział 51 Armii U.S.A.
ORGANIZACJA

Celem tej ściśle tajnej organizacji rządowej (oficjalnie istnieje tylko 50 jawnych wydziałów) Jest Badanie zjawisk nadprzyrodzonych i mitów, poznawanie zasad ich oddziaływanie i wykorzystywanie zdobytej wiedzy do obrony Państwa.

Miejsce położenia bazy wypadowej organizacji jest tajne. Wejść do niej można po przez toaletę w małej kawiarni, stołówce „Babcia Barbera Nakarmi Kawalera” w Bostonie. Zakamuflowane windy prowadzą kilkanaście pięter w dół, do podziemnego schronu.

Sama organizacja założona została zaraz po wybuchu Wielkiej Wojny w 1914 roku, przez kooperację rządów U.S.A. oraz Wielkiej Brytanii. Wszystko zapoczątkował pomysł oficera lotnictwa Pana P oraz oficera piechoty Boba Fishera. Obaj panowie doświadczyli spotkań z istotami z mitów, które wpłynęły na ich patriotyczne postrzeganie porządku świata. P miał zajmować cię Stanami z siedzibą w Bostonie, a Bob Europą z siedzibą w Londynie. Po tajemniczym wypadku Fisher wraca jednak do U.S.A. kontrolując kult na wschodnim wybrzeżu, co doprowadza do przejęcie Europejskiego oddziału BBO przez Wielką Brytanie. Współpraca przebiega bardzo dobrze choć Londyński wydział działa pod zmienioną nazwą – Królewski Instytut Badań Paranormalnych i Obrony (KIBPO).

Organizacja BBO zrzesza wyjątkowe jednostki, szkoląc je aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa narodowego. Jest to elitarny wydział działający w pełnej tajemnicy nawet przed samym prezydentem. Tylko garstka wybranych generałów i kongresmenów wie o jego istnieniu.

Mimo słabego finansowania ze strony państwa BBO radzi sobie świetnie i oby tak pozostało.
Dzięki dzielnej postawie agentów BBO możemy żyć spokojnie nie martwiąc się o jutro.

Królewski Instytut Badań Paranormalnych i Obrony

KIBPO – Królewski Instytut Badań Paranormalnych i Obrony
ORGANIZACJA

Założone w Londynie w 1914 roku równocześnie z BBO w USA, przez jednego z ojców założycieli Boba Fihera. W pierwszych latach działalności nosiło nazwę BBO 2 i ściśle podlegało rządowi USA. Założenia organizacji były tożsame z jego odpowiednikiem z za oceanem. Zgromadzić osobowości z wyjątkowymi umiejętnościami, aby Badać i Bronić. Teatrem działania BBO 2, został teren całej Europy.

Nazwa jak i przewodnictwo zostaje nagle zmienione w roku 1919, po dziwnym i tajemniczym wypadku Boba Fishera, który musiał zrezygnować z pełnionej funkcji szefa wydziału w Europie. Po kilku miesiącach biurokratycznego piekła i roszczeń do przejęcia prężnie już rozwiniętej i dobrze finansowanej placówki (mieszczącej się w Londyńskim biurze Interpolu). Prawa trafiają do Korony Angielskiej. Głównym zwierzchnikiem staje się Król Jerzy I a równorzędnym organem kooperacyjnym BBO. W tym właśnie czasie, zmienia się również nazwa organizacji na Królewski Instytut Badań Paranormalnych i Obrony (KIBPO). Ich cechą rozpoznawczą stało się zamiłowanie do tworzenia wszelakiego rodzaju gadżetów, dla swoich agentów.

Głową organizacji zostaje tzw. „Ojciec”. Dokładnie rzecz ujmując Elizabeth Hill. Bardzo elokwentna była agentka BBO 2. Bliska współpracowniczka i partnerka Boba Fishera. O ich romansie i tragicznym rozstaniu, krążą już legendy. Z racji na sposoby działania KIBPO, mało który agent zna ją osobiście. Zazwyczaj Kontakt z Ojcem, odbywa się drogą telefoniczną. Organizacja wyjaśnia to jako środki bezpieczeństwa.

Działania organizacji nie zostały zmienione. Zmianie ulega system pracy.

Zerwano z typowo Amerykańskim luźnym i integracyjnym podejściem do zarządzania biurem. Agenci po selekcji (kilkumiesięcznym obserwowaniu oznak wyjątkowych umiejętności, oraz szukania „haków”- mrocznych sekretów i niewygodnych informacji o kadecie. Haki mają na celu dodatkową motywacje do pozostania i oddania się pracy w KIBPO) przechodzą specjalne, roczne, policyjne szkolenie Interpolu.

KIBPO działa jawnie jako jednostka Angielskiej Policji, choć nie zdradza wszystkich swoich sekretów. Inne wydziały policji nie mieszają się w sprawę.

Agenci choć pracują w ustalonych placówkach policyjnych, mieszkają w hotelach na terenie całej Europy (w zależności od wykonywanych zadań). Hotele zmieniane są systematycznie, lecz w różnych odstępach czasu ( średnio między 7 a 30 dniami zakwaterowania w jednym miejscu). Ma to na celu utrudnienie wykrycia potencjalnych agentów.

Agenci pracują w małych grupach (2-4 osobowych), choć sporadycznie zdarzają się tzw. „Listonosze” pracujący w pojedynkę.

Mają pozwolenie na noszenie broni oraz uprawnienia policyjne. Odznaka KIBPO w wielu krajach stoi nawet wyżej niż standardowe służby porządkowe.

Agentów obowiązuje specyficzny styl ubierania. Agentki jak i agenci ubierają się całkowicie na czarno. Garnitury jak i damskie stroje, wykonane są ze specjalnego balistycznego materiału, odkrytego przez BBO tzw. „kisielu”. Dodatkowo w kapeluszach agentów (tzw. Cockerkach, od nazwy wynalazcy), występuje specjalne rolowanie foli zapobiegające atakom mentalnym. Żaden agent nie rozstaje się ze swoim kapeluszem, garniturem ani Bronią.

Agenci poza swoimi nazwiskami posiadają numery identyfikacyjne oraz odznaki. Agenci wewnętrzni, z głównej siedziby w Londynie to zawsze skrót M. (middle) i numer. Np. M13. Skróty pozostałych agentów są przydzielane od placówek w których się szkolili (N,E,S,W).

KIBPO stawia szczególny nacisk na rozwijanie specjalnych umiejętności swoich agentów, równocześnie oczekując od nich wierności koronie, kultury pracy i oddania sprawie.

Siły Specjalne Stolicy Piotrowej

SSSP lub 3SP – Siły Specjalne Stolicy Piotrowej
ORGANIZACJA

Siły specjalne powołane przez Watykan. Ich misją jest zapewnienie czystego sumienia rządu USA i Wielkiej Brytanii. Obserwatorzy wysłani do BBO, jak i KIBPO koordynują sytuację zachowania bezpieczeństwa przy pracy z niebezpiecznymi księgami i artefaktami, jak i instruują odnośnie metod etycznego zachowania się z mitami i wszelaką magią (agent 3SP w BBO – Wielebny McGregor).

Czyściciele

Czyściciele
ORGANIZACJA

Prywatna, konkurencyjna organizacja, która ma na celu usuwanie wszelkich przejawów manifestacji nadprzyrodzonych bytów i mitów. Po przełomie i zdradzie naszych bohaterów, którzy byli członkami owej organizacji, zostaje zniszczona (NIE POTWIERDZONO). Odcięcie jednej głowy potworowi na terenie USA, zapewnia tylko złudne poczucie bezpieczeństwa. Czyściciele posiadają komórki na całym świecie.

 

ZNANI CZŁONKOWIE

Randal Winters

CZYŚCICIELI STATUS: ZAGINIONY W AKCJI BBO STATUS: CZYNNY AGENT
 

Frank Taborsky

CZYŚCICIELI STATUS: ZAGINIONY W AKCJI BBO STATUS: CZYNNY AGENT
 

Enoch Welch

CZYŚCICIELI STATUS: ZAGINIONY W AKCJI
 

Rodney Patterson

CZYŚCICIELI STATUS: ZAGINIONY W AKCJI