Anton Gawriłow

Anton Gawriłow

Pochodzi z Leningradu, bardzo religijny, wielokrotnie przeprowadzał się za dziecka z powodu klątwy rodzinnej (podążały za nim duchy). Broniły matki kiedy ojciec tracił panowanie. W wieku 13 lat odkrył, że to on był odpowiedzialny za obronę matki przesuwając i rzucając przedmiotami za pomocą telekinezy. Wielokrotnie wspomina o rodzinie, która wydaje się być olbrzymia. Na swoim ciele ma wiele blizn po cięciach, podobno po treningu walki na noże z ojcem. Po przejęciu biznesu ojca podjął się bardzo ciężkiego zadania, lecz ktoś z najbliższego otoczenia lub sam zleceniodawca go wystawił. Przez co jest uciekinierem, ściganym przez mafie rosyjskie i nie tylko.

Randal Winters

Randal Winters (ur. 21.11.1886)

Pracował w Arkansas jako traper. Sztuki uczył się od swojego dziadka, po tym jak został zdradzony przez swoją żonę i przeprowadził się tam. Jego ojciec za młodu wyjechał do Bostonu, gdyż nie miał ochoty kontynuować rodzinnej tradycji w Little Rock. Tam poznał swoją żonę a zarazem matkę Randala. Ten ostatni wychował się w Bostaonie i tam uczęszczał do szkoły. W liceum poznał swoją żonę, z którą był razem przez 4 lata. Zawsze starał się jak mógł by jej dogodzić, jednak to zdawało się niemożliwe. Ciężko pracował jako ochroniarz/recepcjonista w jednym z lokalnych klubów. Często wracał późno do domu po koncertach lub innych eventach. Jednak pewnego razu w ostatniej chwili jedno z takich wydarzeń zostało odwołane, a Randal postanowił zrobić niespodziankę żonie. Jednak to ona zaskoczyła go bardziej. Wszedł do domu by zastać ją z innym mężczyzna w dość niedwuznacznej sytuacji. To go załamało, nie wiedział co zrobić. Wziął rozwód i postanowił wyjechać do rodziny w Arkansas, aby o wszystkim zapomnieć. Tam jego dziadek Ezzra pokazał mu piękno tamtejszej natury i to czym jego rodzina zajmowała się od lat. Dało to mu potrzebne wytchnienie i szczerze polubił przebywanie wśród natury i badanie jej dziwów.

Tam też natknął się na ślady nieznanej istoty i szukając odpowiedzi trafił na tygodnik „Dziwne, ale prawdziwe”. Po nieprzypadkowym spotkaniu z innymi entuzjastami tygodnika zostaje wciągnięty do tajnej organizacji SEN badającej nadzwyczajne zjawiska. Podczas ich pierwszej sprawy a zarazem testu na to czy się nadaje ma po raz pierwszy w życiu świadome spotkanie z niewytłumaczonym. Napotyka mężczyznę, który świadomie przekształca się w ghula. Ten widok sprawa, że Randal chwilowo wpada w panikę, w porę jednak się opanowuje i wracając ku jego zgrozie od razu napotyka drugiego przedstawiciela tego zjawiska. Z tym jednak musiał już walczyć i z pomocą swojego towarzysza udaje im się pokonać bestię. Ukrywają cała sprawę i wracają zdać raport. Zostaje przyjęty do organizacji SENu. Przenosi się z Arkansas do Arkham i zaczyna pseudo karierę na tamtejszym uniwersytecie.

Jego przykrywką jest bycie prof. zoologii. Jednak występowanie pod przykrywka na tyle go zachęca, że zmienia się tylko z tytułu w jego małą pasje dającą wytchnienie od niewyjaśnionego. Sielanka nie trwa jednak długo. Zostaje wciągnięty w sprawy tajnych organizacji. SEN okazuje się źródłem wycieku artefaktów i pośród jego szeregów jest oportunista wykorzystujący naiwność jej członków. Na jednej z misji mającej na celu odnalezienie zaginionego członka SNU poznaje Enocha. Cała sprawa komplikuje się, gdy okazuje się że nowo poznany towarzysz należy do innej organizacji i szuka tego samego człowieka z goła innych pobudek. Za sprawą paru zakrętów losu, organizacja SEN przestaje praktycznie istnieć, Randla traci swoją prawie narzeczoną (chciał się oświadczyć na święta, ale niestety nie zdążył). Na siłę zostaje wciągnięty do Czyścicieli (organizacji Enocha), gdzie przechodzi gruntowne szkolenie i zostaje wysłany na straceńczą misję. Jednak na przekór losowi Drużynie Alfa (oddziałowi Randala) udaje się przezwyciężyć to co postawiło przed nimi dowództwo Czyścicieli. Płacą za to jednak wysoką cenę. Załamanie nerwowe Enocha, śmierć Szepta.

Sam zostaje przemieniony przez nieznaną moc, która zostawia fizyczny ślad w postaci mutacji ręki. Zyskuje też dar przewodzenia małym zwierzętom (głównie szczurom). Pragnie uciec od Czyścicieli, jest to organizacja nie dbająca o straty w ludziach jak i swoich tak i postronnych byle by osiągnąć cel. Nie ma niestety czasu na obmyślenie planu odejścia, gdyż drużyna Alfa znów zostaje popchnięta do działania mimo swych problemów. Rodney, Frank, Enoch i on mają odnaleźć zaginione artefakty i połączyć wyniki swojego śledztwa w całość. Tym razem też udaje im się ta sztuczka, ale znów przychodzi im słono zapłacić za sukces. Rodney się poświęca by zdławić mroczną istotę, na ratunek idzie mu Enoch i niestety ponosi porażkę – wraca odmieniony i odchodzi w nieznane, Frank okazuje się wilkołakiem, a Randal wyjawia swój mroczny sekret kontroli nad zwierzętami. Po cudownym powrocie z przestrzeni miedzy wymiarowej na ich powrót czeka Pan P. Okazuje się, że jest z BBO i Frank już z nim współpracuje. To szansa dla Randala na ucieczkę z Czyścicieli. Zwłaszcza, że teraz będzie działał w granicach prawa. Długo się nie zastanawia i dołącza do BBO, gdzie poznaje całą plejadę indywiduów i swoją nową dziewczynę.

Matt Walker

Matt (Matuzalem/Methuselah) Walker (ur. 30.03.1939)

Urodził się na alternatywnej wersji Ziemi w Stanach Zjednoczonych. W tamtym świecie II Wojna Światowa wybucha, ale nie między ludźmi tylko między Mi-go a Wężowymi Ludźmi. Po jej zakończeniu ludzkość została podzielona między walczące strony. Wojna była wyniszczająca dla planety tworząc z globu jałowe pustkowie. Niewielka liczba ludzi, niechcąca poddać się okupantom ukrywa się i próbuje odebrać najeźdźcą co tylko mogą. Niestety większość żyjących kolaboruje z wrogami. Konflikt między Mi-go i Wężami ustał, podzielili co mogli, ale w każdej chwili mała iskra może spowodować rozpoczęcie na nowo konfliktu zbrojnego.

Matka Mattiego, Elizabeth Walker, od urodzenia wychowywała go samotnie. Obecnie Matt ma 15 lat. Liza zaginęła niedawno, nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego, ale obawiają się najgorszego. Matuzalem zna historię swojego ojca i to, że rok po jego urodzeniu, gdy wybuchła wojna, ojciec chciał ich przenieść na inną Ziemię, ale matka się nie zgodziła i kazała mu odejść. Elizabeth później tego żałowała i całe swoje życie próbowała skontaktować się z jego ojcem lub otworzyć portal do innego wymiaru za pomocą magii. Uczyła jej również syna.

Po zaginięciu matki Matt po kilku tygodniach ją odnajduje. Okazuje się być agentką Mi-go próbującą odnaleźć ojca Matta, ale w zupełnie innym celu niż łączenie rodziny. Chłopak spotyka ją w bazie Mi-go, którą zinfiltrował dzięki swoim nieprzeciętnym umiejętnością. Po konfrontacji z matką ucieka pojazdem Mi-go z mocnym postanowieniem odnalezienia ojca.

1935 rok
Zasłużony i długoletni agent BBO. Każdy nowy nabytek agencji dziwi się jak taki dzieciak (22 lata), który chodzi z poobijaną gębą (uwielbia bójki i nielegalne turniej pięściarskie), wiecznie coś zadymia i staje okoniem do każdego jeszcze się utrzymał w agencji. Chodzą również plotki, że zna się na magii i może się cofać w czasie … oczywiście w to nikt nie wierzy, ale cóż … to prawda.

Matt jest jednym z bohaterów sesji:
BBO 1928 – początkowe poczynania w agencji
BBO 1935 – pełnoprawny agent z kilkuletnim stażem

Frank Taborski

Frank Taborski

Frank w 1916 wstąpił do wojska na ochotnika a w 1917 ruszył do Europy. Po zakończeniu wojny w listopadzie 1918 roku wstąpił do polskiej armii na Zachodzie i kontynuował walkę na terenie Polski tam podczas pewnej misji na stepach został ranny. Rana okazała się na tyle poważna że wyeliminowała go z dalszych działań. Niedawno wrócił do Bostonu i próbuje ułożyć sobie życie na nowo.

Gabriel Beck

Gabriel Beck (ur. ?)

Gabriel to stary wyga, uzależniony od mocnych papierosów i nierozwiązanych spraw. Kiedyś był policjantem NYPD. Kochał tą robotę. Do czasu…

Był żonaty z Elen dokładnie 12 dni (od tego czasu cyfra 12 go prześladuje i jest dla niego pechowa). Podczas obławy na kult ukrywający się w nowojorskim metrze, ginie jego żona. Poświęcona na ołtarzu wykonanym z kosza na śmieci, zabita przez plugawego kultystę Douglasa Whitinga (dowiedział się tego badając miejsce zbrodni swoim dotykalskim talentem), któremu udaje się jako jedynemu zbiec z podziemi metra. Nieznany kult, zakładająca na głowy worki z wycięciami na oczy oraz z rozcinanymi dołami (wyglądały jak sflaczałe ośmiornice) zostaje wybity do nogi. Dotykanie nie wyjaśnia niczego więcej. Sprawa zostaje zamknięta.

Beck potrafi wyczuwać pozostałe w przedmiotach wspomnienia. Wiem dziwnie to brzmi, ale jest bardzo przydatne. Potrafi dokładnie określić ostatnią godzinę wspomnienia przedmiotu. Przedmioty nie posiadają osobowości czy inteligencji, więc czas zapamiętywania utrzymuje się tylko godzinę. Potrafi dokładnie zobaczyć całe „ostatnie wspomnienie”, scenę tego przedmiotu, jako trzecioosobowy obserwator, poprzez samo dotykanie przedmiotu (ma dostęp do całej przestrzeni sceny).

Gabriel poprzysiągł zemstę Whitingowi. Ucieka w alkoholizm. Podczas wypraw do nielegalnych klubów i barów NY, poznaje kontakty i nawiązuje znajomości w szemranym towarzystwie. Metody jakie przyjmuje, nie są do końca zgodne z literą prawa. Odchodzi z policji i zakłada własną działalności detektywistyczną. Usilne poszukiwanie prawdy sprawiają, że interes praktycznie stoi w miejscu.

Beck dowiaduje się, że podobną maskę znaleziono ostatnio w Nowym Orleanie. Za ostatnie pieniądze kupuje bilet i wychodząc z mieszkania wpada na agenta BBO, trzymającego w dłoni maskę-worek, którego tak poszukiwał. Agent w zamian za współpracę i jego talent obiecuje wyjaśnić mu o co w tym wszystkim chodzi. Gabriel zgadza się bez zbędnych pytań.

Gabriel jest jednym z bohaterów sesji:
BBO 1935 – pierwsze zadanie w agencji

Ernest i Hazel Coffman

Ernest i Hazel Coffman (ur. ?)

Ernest Coffman to spokojny mężczyzna zafascynowany starodrukami i rękopisami. Prowadzi bibliotekę, będącą ostoją bostońskiego, podmiejskiego społeczeństwa i miejscem spotkań ciekawych ludzi. Uwielbia to co robi. Kiedy dowiaduje się, że do roku jego biblioteka ma zostać zamknięta (władze Bostonu wyłożyć funduszy na tak małą placówkę) popada w apatię i stany depresyjne. Gdyby nie żona Hazel, prawdopodobnie by sobie z tym nie poradził. Ich miłość jest dość specyficzna. Ewidentnie w tym związku, to żona nosi spodnie.

Wracając samochodem z kolejnego banku, który odrzucił ich wniosek o pożyczkę, Ernest doprowadza do wypadu. Czarny kot wbiega mu pod koła. Coffman chcąc uniknąć przejechania zwierzaka, gwałtownie odbija i uderza w róg kamienicy. Hazel ginie na miejscu. Ernest jak i kot wychodzą z całego zdarzenia bez draśnięcia. Coffman przygarnia kota, gdyż mimo tragedii potrzebuje towarzysza by już kompletnie nie zwariować z żalu i przytłaczających go lawinowo problemów. Hazel jednak wraca jako zjawa (widoczna tylko dla niego) po tygodniu od wypadku. Nie wie, że Ernest spowodował jej przedwczesne zejście z tego świata. Powróciła, gdyż jak sama twierdzi (porozumiewają się mentalnie, choć Ernest ciągle z nią rozmawia jak za życia) „… musi mu pomagać bo sam to on sobie nie poradzi”.

Hazel jest poltergeistem. Potrafi miotać przedmiotami. Ernest myśli że to jego moc, ale ciągle obawiając się żony, prosi ją o pozwolenie użycia mocy.

Jako miłośnik starodruków i pradawnych grymuarów podczas swoich poszukiwań natrafił na traktaty wiedźm z Salem. Po rozszyfrowaniu odnajduje zaklęcie, które przetłumaczył i zrozumiał, lecz nigdy nie użył. Wie jedynie tyle, że chodzi o „sowę w dziupli” a zaklęcie jest ofensywne. Na wszelki wypadek, nosi zawsze przy sobie sowie pióro (wymaganą ingrediencję zaklęcia).
Gdy biblioteka miała zostać już zamknięta, na jej progu pojawia się agent BBO proponujący Ernestowi pieniądze w zamian za współpracę.

Ernest jest jednym z bohaterów sesji:
BBO 1935 – pierwsze zadanie w agencji